Při nákupu nad 1000 Kč neplatíte dopravu ani dobírku!

Čakry ovlivňují naše tělo i duši a minerální kameny pomáhají jejich působení

Skrze čakry proudí v lidském těle životní energie. Jak jejich existence působí na tělo, k čemu jsou ve vztahu k čakrám dobré minerální kameny a které si vybrat se dozvíte na následujících řádcích.

meditation-ga24d94639_1920_1

Co jsou čakry?

Čakry, jak je popsáno v hinduistické duchovní tradici, jsou energetická centra v těle. Jsou umístěné v jedné linii, od konce páteře až k vrcholku hlavy. Jejich celkové množství se v různých zdrojích liší (může jich být až přes 100), ale těch hlavních existuje sedm. Každá z nich je spojená s určitou částí těla a ovlivňuje fyzické i psychické procesy.

Slovo čakra pochází ze sanskrtu a znamená kolo. Můžeme si je představit jako točící se kolo energie. Každé toto „kolo“ vibruje na určité frekvenci a směřuje energii z vesmíru do těla.

Čakry působí na všechno, co se v lidském těle děje

Čakry mají svůj energetický nervový systém známý jako meridiány nebo nádí, kterými proudí energie. Lokality hlavních čaker jsou body, kde se meridiány protínají s endokrinními žlázami lidského nervového systému. Takto se každá čakra propojuje s konkrétní částí těla. Pokud je čakra málo nebo nadměrně stimulovaná, energetický tok ztrácí svou harmonii a projevuje se na těle nemocí, nepohodlím nebo duševní nerovnováhou.

Voláním těla po pomoci jsou právě tyto symptomy. Informují o tom, že na energetické úrovni došlo k nerovnováze. Tělo s námi nemůže komunikovat verbálně. Komunikuje s námi na podvědomé úrovni, a když ho zanedbáváme, začne se projevovat samotná nemoc.

Rovnováha napříč čakrami ovlivňuje kondici těla i duše

Abychom předcházeli těmto nepříjemným stavům, musí se propojit mysl, tělo a duše. To, jak přemýšlíme, přímo ovlivňuje naše tělo. Když máme negativní myšlenky, naše tělo onemocní a naruší to naši duši. Když je naše mysl v rovnováze, jsou v ní i naše čakry. To přímo ovlivňuje hormony a brání to vzniku problémů v těle.

 

S každou ze 7 čaker se pojí určité minerální kameny

O správné proudění energie se tak musíme pořád starat. K otevření a vyčištění čaker pomáhají také konkrétní minerální kameny a barvy.

 1. Múladhára (kořenová) s červenou barvou, umístěná na konci páteře, je čakrou vitality a instinktů přežití, představuje spojení se zemí. Je zdrojem síly, odvahy, pohody a stability.
  Minerální kameny: hematit, jaspis, obsidián, granát, býčí oko.

 2. Svádhišthána (sakrální) s oranžovou barvou, nachází se mezi pupkem a pohlavními orgány. Čakra sexuální, fyzické a umělecké činnosti přináší do těchto oblastí kreativitu.
  Minerální kameny: 
  oranžový kalcit, jantar, zlatý topaz, karneol, oranžový avanturín.


 3. Manipúra (solární) se žlutou barvou se nachází mezi břichem a páteří v oblasti, kde je solar plexus. Setkávají se tu všechny energie lidského těla. Přináší vitalitu a schopnost dosáhnout všeho, co je pro nás důležité.
  Minerální kameny: citrín, žlutý nefrit, tygří oko, žlutý jadeit.
 1. Anáhata (srdeční) se zelenou a růžovou barvou je umístěná na hrudi, mezi prsy. Tato čakra je centrem lásky, soucitu, vztahů a odpuštění.
  Minerální kameny: zelený avanturin, smaragd, zelený turmalín, olivín, růžový křemen, růženín.
 1. Viššúdha (krční) se světle modrou a tyrkysovou barvou je umístěná v oblasti hrdla. Tato komunikační čakra podporuje spojení s ostatními, ať už přijímáním nebo sdělováním, a ovlivňuje projevy vůle.
  Minerální kameny: akvamarín, modrý chalcedon, modrý kalcit, celestin, tyrkys.

 2. Ádžňá (čelní) s odstíny fialové, tmavě modré a indigo se nachází mezi obočím. Je zdrojem intuice a vnitřní rovnováhy a reguluje všechny psychické příkazy, je centrem vědomí a spojována s intuicí.
  Minerální kameny: azurit, lapis lazuli, sodalit, modrý safír, kunzit, fluorit.
 1. Sahasrára (temenní neboli koruna) s fialovou a průzračnou barvou se nachází na vrcholku hlavy. Tato čakra plného vědomí posiluje vztah mezi posmrtným životem a božskou bytostí. Zprostředkovává správné přijímání energie z vesmíru.
  Minerální kameny: ametyst, křišťál, mléčný křemen.

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení