Při nákupu nad 1000 Kč neplatíte dopravu ani dobírku!

Znamení - BERAN

k-beran

Beran, známý i jako skopec, je především jedno z astrologických znamení zvěrokruhu. Ze všech možných astronomických znamení je právě Beran považován za pozitivní a ohnivé znamení. Vládnoucí planetou je Mars, který činí z Berana vládce a upřednostňuje jeho vlastnosti, bojovnost, zdraví, energii a vůdcovství, vedou ho životem a pomáhají mu proplout nástrahami. Chce být středem pozornosti a každý jedinec tohoto znamení určitým způsobím nezapadá. Rčení přes překážky ke hvězdám k Beranovi sedí, neboť každou překážku rovnou rozdupe a přesune se k další. Překážky  je nutí podávat pořád lepší a lepší výkony, proto se také soustředí na sebe. I přes všechnu soutěživost, hrdost , tvrdohlavost a netrpělivost, umí být Beran velkorysý a můžete se na něj spolehnout. 

 

Upřímné jednání vede k diplomatickým a taktním konverzacím, se kterými urovnává spory. Proto přátelství, kamarádství a veselí mu není cizí. Pro svoji přirozenou tvůrčí schopnost srší dobrými nápady a často spolu strhnou další nadšence. Ovšem jako šéf, je nekompromisní vůči lenivým jedincům a všem sporům mezi kolegy nastolí klid. Snaží se získat svobodu a chtějí být nezávislí, aby je měli, udělají vše, co bude třeba. Odvaha se nedá ničím měřit, ale ovlivní ji sebedůvěra za výkony, které předtím odvedli.

 

Přednosti a nedostatky

Silné zvířecí rysy jsou jako zdárná výživa pro temperamentnost, smělost a bojovnost. Iniciativu, nadšení a činorodost stejně jako sebedůvěra, přímost, bojovnost a silná vůle provází znamení Berana při dlouhé cestě životem a proto se řadí na list se silnými vlastnostmi. Teď otočíme list. I přes výše uvedené ambice a schopnosti, má Beran velkého nepřítele, a to lenost. Nechává na druhé, aby se postarali o nepříjemné maličkosti. Dále pak často poučuje a hádá se, neboť je přesvědčen, že je vševědoucí. Pro svou lehkomyslnost je otrokem netrpělivosti. Kvůli ní rozdělává spoustu práce a to naprosto bez rozmyslu. V některých případech dokáže být agresivní, necitelný a sobecký vůči druhým, proto dokáže snadno zapomínat na pomoc poskytnutou od svých blízkých.

 

Drahokamy

Kameny jako rubín, diamant, červený karneol a jaspis, zelený granát, ametyst, rodochrozit, magnetit, achát, rodonit, avanturín, jadeit, kunzit, kyanit, morganit, hematit a heliotrop jsou vhodnými doplňky Beranů. Tyto cenné kameny sice nejsou levné, ale napomáhají chránit před šílenstvím, udržují vnitřní rovnováhu a duševní koncentraci.

  • Rubín - existuje pár zajímavých legend, jako je například ta z Barmy. Vypráví příběh orlice Lal žijící v horách. Vyhýbala se jí všechna zvěř, jen výr ji pozoroval ze svého úkrytu. Pozoroval ji každý den a viděl jak se její tělo postupem času měnilo. Poslední den jejího života ji výr navštívit a nabídl ji svou krmi, orlice odmítla a vydala se k nebi. S prvními paprsky slunce padla na skaliska a její skon pozorovali všichni. Tam, kde její krev zbarvila hory, tam se zrodily rubíny. Rubín si nese i označení královský klenot a proto svým hrdým majitelům předává sílu lva, moudrost hada a nebojácnost orla.
  • Ametyst - původ tohoto kamene obtěžkán pomstou a žalem. Dionýsos nebýval přespříliš uctívaným bohem, žárlil na dvanáct velkých Olympských bohů, ke kterým se modlitby a úcta hrnula odevšad. Chtěl se mstít a tak přišel se lstí - první osoba, která mu zkříží cestu, bude potravou pro tygry. Netušil ale, že tou osobou bude Ametyst, půvabná, mladá a nevinná dívka. Bohyně Artemis tomu přihlížela a rozhodla se proměnit dívku v krystalický křemen, aby byla v bezpečí. Jakmile Dionýsos pohlédl na sochu, začal litovat svého činu a pak plakal. Každá kapka byla zbarvená jako víno, a po dopadu na křemen, jej obarvovaly do zbarvení jaké známe dnes.
  • Avanturín - také znám jako šťastný kámen, je spojen s Bohyní milosrdenství a soucitu, která byla také považována za ochránkyni žen a jejich dětí. Proto se kameny dávaly těhotným ženám, aby se miminka narodila silná a zdravá. I pro hospodáře má významnou roli, traduje se, že tři zelené avanturíny v zahradě, přináší do domu štěstí a blahobyt. 
  • Jaspis - přezdívaný jako kámen odvahy nebo Krev matky Země, neboť svým nositelům přinášel odvahu a stimuloval životní sílu. Šamany byl využíván při rituálech pro početí dítěte a jeho zrození. U Vikingů jej mohl nosit pouze nejlepší bojovník. Kámen byl vždy vsazen do rukojeti meče, bojovník se pak stal vůdcem a vedl tedy bojovníky do bitev. I v Egyptě byl důležitým elementem při pohřbívání, kdy duše zemřelého měla najít bránu k věčnosti. Vyprávěli si různé příběhy o tom, že kámen pochází od bohyně plodnosti - Isis.

Každý kámen má své speciální účinky, kterými doprovází léčbu a podporuje naši psychickou odolnost. Zapátrejte ve svých srdcích a poznejte, že každá změna ať životní či náhlá začíná jen u vás samotných.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení