Při nákupu nad 1000 Kč neplatíte dopravu ani dobírku!

Znamení - LEV

k-lev

Odvážný, silný a také tvrdohlavý Lev je velmi silně ovládaný Sluncem, což se nese celým jeho životem. Toto ohnivé znamení je plné vřelosti a vášně. Lidé narození v tomto znamení jsou společenští, mají obrovské srdce a vyzařuje z nich bujné sebevědomí, které ostatní fascinuje a nutí je držet se v jejich blízkosti. Tento rozený vůdce je velmi loajální a miluje život. I když má Lev vřelé srdce, může někdy sklouznout k aroganci a tvrdohlavosti. Snadno v sobě vykřeše jiskry soutěživosti a to hlavně v případě, kdy se na scéně objeví někdo nový, kdo Lva v jeho očích ohrožuje.

 

Základní informace

Mezi toto ohnivé znamení se řadí všichni, kdo se narodili mezi 22.červencem a 21.srpnem. Modalita Lva je pevná a vládne mu Slunce. Šťastný den pro něj představuje neděle a jeho číslem je 1.

Silné stránky

K největším přednostem Lvů patří:

  • Moudrost: pokud budete hledat radu u Lva, připravte se na to, že dostanete přesně to, o co jste žádali. Je to jedno z nejpřímějších znamení, které se nedrží zpátky. I když se jeho moudrá slova mohou zdát tvrdá, chce být k ostatním jen upřímný.
  • Loajálnost: Lev si cení loajality a od svého okolí ji na oplátku také vyžaduje. Díky tomu je také důvěryhodný. Zachová vaše tajemství a bude vám věrný. Vždy vám bude krýt záda.
  • Sebevědomost: u Lva-ženy se sebevědomí projevuje tak, že je velmi společenská a nebojácná. Lvi-muži jsou pak spolu s nesmírným sebevědomím také vášniví a koketní.
  • Vášnivost: Lev všechno dělá s vášní a temperamentem. Víte tak, na čem si stojíte. Své pocity a názory dokáže vyjadřovat nejen slovy, ale i řečí těla.
  • Štědrost: Lev by se pro druhé rozdal vždycky umí vymyslet ty nejlepší dárky. Má také hodně lásky na rozdávání, bývá proto štědrý, pokud jde o jeho náklonnost, pozornost, čas i peníze.

Slabé stránky

Lvi musí bojovat s těmito špatnými stránkami:

  • Tvrdohlavost: jedním z největším negativních rysů Lva je, že je extrémně tvrdohlavý. Jakmile se pro něco rozhodne, je velmi těžké ho přesvědčit o opaku.
  • Vyžadující pozornost: Lev je známý tím, že chce, aby se na něj všichni dívali. Nevadí mu, že je středem pozornosti, ve skutečnosti po ní touží. Kvůli tomu často působí sebestředně.
  • Naivita: protože mají Lvi velké srdce a jsou vždy otevřeni pomoci druhým, jsou často zklamaní. Kvůli své velkorysosti a důvěřivé povaze se často stávají obětmi zneužívání a využívání ostatními.
  • Arogance: jeho velké sebevědomí zapříčiňuje, že mnohdy působí arogantně. Dělá věci jen pro sebe a někdy odmítá ostatní, kteří nemají stejné cíle jako on.
  • Ješitnost: odhodlanost Lva se někdy může jevit jako ješitnost. Nerad žádá o pomoc, protože se snaží všechno zvládnout sám. To ale právě ostatní vnímají jako ješitnost.

Drahokamy

Minerální kameny a drahokamy, které se pojí se znamením Lva, tvoří dlouhou řadu: achát, beryl zlatý, Boji a Moqui kameny, citrín, fluorit, granát, chryzokol, jantar, karneol, křišťál, kunzit, larimar, obsidián (červený), olivín, onyx, rodochrozit, rubín, rutil, sluneční kámen, smaragd, topaz (zejména zlatý), turmalín (růžový a zelený), tygří oko, tyrkys. K těm hlavním, které umí potlačit špatné vlastnosti a posílit ty dobré, ale patří zejména tyto:

Olivín je hlavním kamenem pro všechny Lvy. Tento kámen se svou nádherně zelenou barvou s hřejivým třpytem je známý pro svou veselou stránku a tím, že výborně uzdravuje srdce. Olivín je nazýván studijním kamenem, protože přináší soustředění (a pro cílevědomé Lvy jde přímo o magickou shodu). Přestože tento kámen dokáže zvýšit energii a odhodlání, neslouží jen k podpoře pracovních výkonů. Umí také podpořit srdce, aby se otevřelo a odplavilo pocity panovačnosti, kterých se Lvi odmítají vzdát.

Křišťál je se svým průzračným vzhledem zpodobněním čistoty a jasnosti. Lvům dokáže dodat novou sílu, dobít energii a zbavit je negativních pocitů. Dokáže také harmonizovat vztahy s ostatními lidmi, zejména ty nejbližší.

Černý onyx jako mocný a ochranný kámen umí uzemnit rozlítané Lvy a dodat jim potřebnou stabilitu. Černý onyx umí pozvednout Lvy do jejich nejlepšího rozpoložení. Tím, že přináší disciplínu, podporuje cílevědomá rozhodnutí a dodává řád tam, kde se může rozpadat. Přesně takovou podporu ocení Lev jako rozený vůdce, aby se udržel na správné cestě.

Tygří oko je pro Lva úžasným kamenem, protože v sobě skrývá energii velkých koček, jakou Lev bezesporu taky má. Tygří oko, které přináší hodně síly a vnitřní moci, přirozeně odpovídá osobním rysům síly Lva. Tento kámen vyzařuje sebedůvěru a zároveň přináší očistu od toxických energií a negativních vzorců chování, které ho někdy vedou k pověstné soutěživosti.

Citrín připomíná svou jasně žlutou barvou zářivý sluneční svit. U Lvů, kteří jsou proslulí svou láskou k teplu a slunečnímu svitu (jsou přece narození ve vrcholném létě), není divu, že je citrín tolik přitahuje. Tento zářivý kámen je plný pozitivity, veselosti a přináší až dětskou radost.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení